Gmail Şifremi Unuttum – Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır?

Reklam ;

Bir çok kullanıcı zaman içinde kullandığı gmail şifre değiştirme gereği duyuyor yada oluşturdukları şifreleri hatırlamıyorlar. Gmail şifresini unutanlar için geri alma yollarını detaylıca açıklayacağız. Kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgilerden bir yada bir kaçını hatırlıyorsanız gmail şifrenizi geri alabilirsiniz. En kolay şekilde ise telefon numarası vermişseniz sms yoluyla şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Kayıp veya çalınan gmail şifresini geri alma yöntemlerini ve unutulan gmail şifresi nasıl geri alınır açıklayalım.

Gmail şifresi nasıl sıfırlanır?

Unutulan şifrenizi sıfırlamak için accounts.google.com/signin/recovery adresine giriş yapalım.

unutulan gmail şifresini sıfırlama

Ekranda gördüğünüz kutucuğa mail adresi veya telefon numarası yazarak ileri butonuna tıklayalım.  Karşımıza gelen ekranda bizden eğer hesabınız başkası tarafından çalınmışsa siz hazırladığınız en son şifreyi girin.

gmail hatırladığınız en son şifreyi girin

En son şifreyi biliyorsanız şifrenizi girerek işleme devam edebilirsiniz. Son şifreyi hatırlamıyorsanız butonun hemen altında yer alan “Farklı bir soru deneyin” yazısına tıklayalım ve devam edelim.

gmail telefon numarası değiştirme

Telefon numarasını kullanıyorsanız tam olarak numarayı yazarak devam edelim. Telefon numarasını hatırlamıyorsanız veya kullanmadığınız eski numaranız ise “farklı bir soru deneyin” yazısına tıklayarak devam edelim.

Bu noktadan sonraki yönergeler, gmail adresinizi hangi tahrihte oluşturdunuz, alternatif bir mail adresi girerek yenileme yapmayı tercih edermisiniz gibi sorular yer alıyor.

Arkadaşlar gmail şifre sıfırlamada sözün özü eğer kayıt olurken alternatif bir mail adresi veya telefon numarası belirtmemişseniz. O mail hesabınızı artık geri almanız çok zor.  Bu yüzden ilk hesap açan arkadaşlara özellikle belirtiyoruz. Mail adresinizi ve hesabınızı önemli işlerde kullanacaksanız mutlaka alternatif mail adresi veya telefon numarası yazın şifre yenileme işlemlerinizi kolayca yapabilesiniz.  Benim kendi kullandığım mail adresinin bile şifresi birileri tarafından değiştirildi.  Telefon numarama yeni şifre göndererek hesabımı geri aldım. Telefon numarası belirtmemiş olsaydım vay gelmişti halime.

Gmail şifresi değiştirme

Bu noktada şifresini bildiğiniz hesabınızın güvenlik veya başka sebeplerden dolayı şifresini nasıl değiştireceksiniz onu anlatacağız. Mail adresinizi veya şifrenizi hatırlamıyorsanız yukarıda anlattığımız gmail şifresi sıfırlama yöntemlerini izleyin.  Gmail şifrenizi değiştirmek için tıklayın. Adrese gittiğinizde sizden mail adresiniz ve kullandığınız şifrenizi isteyecek. Giriş bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra solda yer alan “oturum açma ve güvenlik” bölümüne tıkladığınızda ortada “şifre ve oturum açma ” bölümünde şifre bilgileriniz en son değiştirme tarihinizi göreceksiniz.  Şifreye tıkladığınızda sizden yeniden şifre isteyecek. yeni şifreyi yazmadan önce güçlü şifre oluşturma yazısını inceleyerek kırılması imkansız parolalar oluşturabilirsiniz.

gmail şifre değiştirme

Yeni şifrelerinizi girdikten sonra “şifreyi değiştirin” butonuna tıklayarak artık yeni şifrenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.  Şifrenizin çalınmaması için akılda kalması kolay ancak birileri tarafından tahmin edilmesi zor spesifik bir şifre belirlemelisiniz.

 

Yorum Yap