İnstagram Hesap dondurma – instagram hesabını geçici kapatma

instagram dondurma
Reklam ;

Bir hevesle açmış olduğunuz instagrama ara vermek istiyorsanız  instagram hesap dondurma yoluyla gecici olarak kapatmak sizin için çözüm yollarından birisidir..  Hesabınızı tamamen silmek yerine geçici olarak kapatarak daha sonra istediğiniz zaman yeniden aktif edebilirsiniz. Kalıcı olarak silinen hesaplar bir daha asla geri açılamıyor.  Dondurulan instagram hesabınızı şifresini ve kullanıcı adını hatırladığınız sürece giriş yapabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl dondurulur ?

İnstagram hesabını dondurmak isteyen kullanıcılar akıllı telefonların tarayıcılarından yada masa üstü bilgisayardan instagram sitesine girerek hesabınızı dondurabilirsiniz. Telefondan ve bilgisayardan giriş yapma arasında fark bulunmuyor.  Ancak dondurulan hesapları yeniden aktif edebilmeniz için uygulamada oturum açmalısınız. Bilgisayardan giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı adı şifre hatası alırsınız.  İnstagram hesabınızı dondurmak için buraya girelim yada normal instagram.com adresine gidelim kullanıcı adı ve şifremizle birlikte giriş yapalım.

– Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan kullanıcı simgesine tıklayın. Ardından sayfanın ortasında yer alan adınızın yanındaki “profili düzenle” butonuna tıklayarak açılan sayfanın dolunda “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıkladığınızda sizden hesabınızı neden dondurmak istidiğinize dair bilgiler istiyor.

instagram hesabını neden kapatıyorsun

Sizden hesabınızı neden dondurmak istediğinizle ilgili bilgiler alarak mail gönderecek yada çözüm önerileri sunmaya çalışacağı için bu bilgileri sizden alıyor. Son olarak bu hesabı donduranın siz olduğunuzu  teyit etmeniz için şifrenizi girerek işlemi sonuçlandırabiliriz.

Not: Dondurduğunuz instagram hesabınızın şifresini asla unutmamanız gerekiyor. Şifresini unuttuğunuz instagram hesabınızı bir daha asla açamazsınız.

Telefondan instagram dondurma

Arkadaşlar İnstagram uygulaması üzerinden hesabınızı dondurmanız mümkün değil. Hesabınıza ara vermek istiyorsanız bir tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmak zorundasınız.  Mobil üzerinden instagram hesabınızı dondurmak için tıklayın.

Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte giriş yaparak profilimizi düzenleyebilecğeimiz sayfaya geliyoruz. Sayfanın en altında yer alan “hesabımız geçici olarak kapat” yazısına tıkladığımızda tamamdır.

İnstagram Dondurma Hakkında bilinmesi gerekenler

Evet arkadaşlar bu noktada instagram hesabını dondurmak isteyen kullanıcıların sıkça karşılaştığı sorular ve çözümlerini açıklamaya çalışacağız. Siz de karşılaştığınız problemleri aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Hesabımı dondurdum ne zaman geri açabilirim?

Arkadaşlar instagram hesabınızı dondurduğunuzda en az 24 saat gibi bir sürenin geçmesi gerekiyor yeniden aktif edebilmeniz için. Yeniden aktif etmek için telefonunuzdaki uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapın.  Hesabınızı 7 günde bir defa dondurabilirsiniz.

instagram hesabımı donduramıyorum anasayfaya atıyor

İnstagram hesabınızı dondurmaya çalışıyorsunuz ve sistem sizi ana sayfaya atıyorsa aşağıdaki yollardan birisini deneyerek hesabınızı dondurabilirsiniz.

-Farklı bir telefon yada bilgisayar kullanarak hesabınızı dondurmaya çalışın. Zira bu ana sayfaya atma olayı daha önce geçici olarak kapatma işlemi yapan kullanıcılarda daha sık olmaktadır.

-Mümkünse hesabınızı bilgisayar üzerinden dondurmaya çalışın

-Çok sık hesap dondurma işlemi yapıyorsanız bundan dolayı hesabınız engelleme koyuyor olabilir.

İnstagram hesabımız dondurdum resimler silindi

Dondurduğunuz bir instagram hesabınızı yeniden aktif ettiğinizde bir kaç gün eski resimlerinizi arkadaş listesini göremeyebilirsiniz. Aradan bir kaç gün geçtiğinde herşey kendiliğinden düzelmeye başlayacaktır. Bu noktada sizin resimlerin geri gelmesi için beklemekten başka bir çareniz kalmıyor.

İnstagram dondurdum açamıyorum

Bir çok kullanıcı dondurdukları instagram hesaplarını yeniden aktif etmek istediklerinde sorunlar yaşıyorlar. Dondurduğunuz instagram hesaplarınızı geri açamıyorsanız biraz beklemeniz iyi olacaktır. Zira dondurduğunuz hesaplarınızı 24 saat geçmeden yeniden aktif edemezsiniz.

Dondurduğunuz hesabınızı yeniden aktif etmek için akıllı telefondaki uygulama üzerinden giriş yapmalısınız. Tarayıcılar üzerinden yeniden açarsanız kullanıcı adı ve şifre geçersiz hatası vermektedir.

Hesabımı dondurdum şifremi unuttum

Geldik en zor sorunun cevabını vermeye evet arkadaşlar üstte belirttiğimiz gibi dondurduğunuz hesapların şifresini asla unutmamanız gerekiyor. Zira şimdilik dondurulan hesaplar için şifre yenileme yöntemleri çalışmadığı için hesabınızı açamazsınız.

Dondurduğunuz instagram hesap şifrenizi unuttuysanız tek çareniz, kullanmış olabileceğiniz tüm şifreleri deneyerek bulmalısınız. Deneme yanılma yolundan başka şifrenizi geri almanın şimdilik bir çözümü bulunmuyor.

Yorum Yap